Az energetikai tanúsítvány tartalmazza a megbízó adatait, az épület adatait, az elért besorolást és a besorolást alátámasztó épületenergetikai számításokat. A számításban dokumentálva van az épületszerkezetek hőszigetelő képessége, a gépészeti berendezések típusa és hatásfoka, az ingatlan várható éves energiafogyasztása.
A mellékelt ábrán tekinthetőek meg az elérhető energetikai osztályok.
A kalkulációk készítésekor maradéktalanul a vonatkozó rendelet előírásainak megfelelően járunk el, a munka menete pontosan meghatározott, figyelembe vesszük az épületgépészeti berendezések hatásfokát, az épületszerkezetek minőségét, méreteit és geometriai kialakítását.
A 244/2006. (XII.5.) szakmagyakorlásról szóló kormányrendelet részletesen leírja a tanúsítás személyi feltételeit: szakirányú mérnök végzettség, jogosultsági vizsga, mérnöki vagy építész kamarai névjegyzéki tagság. A tanúsítványok hitelesítési rendszere garantálja, hogy jelenleg a szakvélemények meghamisítása szinte lehetetlen.
A vonatkozó rendeleteket, jogszabályokat részletesebben is megismerheti az alábbi oldalon: az előíró jogszabály, és a kivételek alóla.
Az energiatanúsítvány kötelezően tartalmaz egy fejezetet a javasolt korszerűsítésekkel. Ez tartalmazza a megvalósítható beruházásokat (pl.: nyílászárók, épületgépészet cseréje, hőszigetelés, stb.), melyekkel magasabb energiaosztályba sorolható az épület.
Energetikai tanúsítvány kiállítása szükséges a legtöbb energiahatékonysági pályázatokhoz. Számítással kell igazolni, hogy mekkora megtakarítást ér el az épület a tervezett állapotban (a jelenlegihez képest). A pályázaton történő részvételt mindenkinek ajánljuk, vállalkozásunk készséggel vállalja az energetikai munkarészek elkészítését. Ezeket a megbízásokat egyedi díjon teljesítjük, az alábbi ajánlatkérő űrlap segítségével tudunk előzetesen kapcsolatba lépni.
AJÁNLATKÉRÉS